WYNAJMUJEMY SAMOCHODY
DOSTAWCZE W WARSZAWIE

Potrzebujesz auto lub przyczepę? Zadzwoń:

601-945-579

ZASADY WYNAJMU SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH

Wiemy, że każdy z klientów posiada inne potrzeby - może być zainteresowany wynajmem jednego lub kilku pojazdów, na okres krótszy lub dłuższy. Dlatego staramy się podchodzić do każdego wypożyczenia indywidualnie, tak by możliwie najlepiej dostosować usługę do wymagań najemcy. Jesteśmy w stanie zaoferować najlepsze warunki wynajmu samochodu w Warszawie. Oto niektóre z zasad obowiązujących przy wypożyczeniu auta:

Podpisując umowę osoba wynajmująca (użytkownik) samochód zobowiązana jest do okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość. Użytkownik zapewnia również o:
- posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych
- braku toczących się przeciwko niej postępowań, których skutkiem może być odebranie uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Użytkownik lub upoważniona przez niego osoba kierująca wynajętym samochodem dostawczym powinna posiadać prawo jazdy (kat. B) uprawnieniające do prowadzenia samochodu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t. Jeśli przejazdy mają charakter prywatny, to nie potrzebne są żadne dodatkowe zezwolenia. Wynająć samochód dostawczy może osoba, która ukończyła 20 rok życia oraz posiada prawo jazdy kat. B przez minimum 1 rok.


Do wynajmu oferujemy samochody dostawcze marki Volkswagen Crafter oraz Peugeot Boxer - każdy z nich jak i pozostałe samochody oferowane do wynajmu posiadają ważne polisy ubezpieczeniowe: AC, OC oraz Assistance. Samochody wydawane użytkownikowi są utrzymane w czystości i bardzo dobrym stanie technicznym. Jeśli w trakcie użytkowania samochodu przytrafi się awaria, to należy niezwłocznie poinformować o tym fakcie firmę Metkon i postępować dokładnie wg otrzymanej instrukcji. Najemca nie może wykonywać żadnych napraw i podobnych czynności w samochodzie we własnym zakresie.


Czas trwania wynajmu samochodu jest dowolny i ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb użytkownika. W umowie wynajmu jest określany termin rozpoczęcia wynajmu oraz zwrotu samochodu. Może on zostać przedłużony po wcześniejszym poinformowaniu firmy Metkon.


Opłata za wynajem samochodu dostawczego wynosi 250 zł + VAT za 1 dzień (24 godziny). Przy pierwszym wynajmie obowiązuje kaucja w wysokości 1500 zł. W zależności od długości okresu wynajmu oraz ilości wynajmowanych samochodów istnieje możliwość negocjacji indywidualnych stawek za wynajem. Opłata pobierana jest w momencie zwrotu samochodu. Dostępne formy płatności to gotówka lub przelew bankowy do 7 dni (maksymalny termin wpływu środków na konto bankowe). W przypadku uszkodzenia pojazdu zwrot kaucji jest wstrzymywany do momentu wyceny szkody. Nasi stali klienci zwolnieni są z obowiązku wpłaty kaucji przy wynajmie samochodu.


Za zwrot samochodu po ustalonym terminie z winy użytkownika naliczane mogą być dodatkowe opłaty. Opóźnienie trwające powyżej ośmiu godzin skutkuje naliczeniem pełnej stawki za 1 dzień wynajęcia samochodu. Użytkownik zobowiązany jest zwrócić samochód w takim stanie w jakim otrzymał go do wynajmu - łącznie z dokumentami i ewentualnym wyposażeniem dodatkowym.


Peugeotami Boxerami, Volkswagenami Crafterami oraz pozostałymi samochodami z oferty Metkon można jeździć po terenie całej Unii Europejskiej.


Najemca otrzymuje samochód z zatankowanym pełnym bakiem. Do obowiązków użytkownika należy oddanie samochodu również w pełni zatankowanym. Przed rozpoczęciem jazdy należy sprawdzić stan paliwa.


W razie uczestnictwa w wypadku bądź kolizji drogowej gdzie doszło do uszkodzenia wynajętego samochodu przez inny pojazd należy na miejsce zdarzenia wezwać Policję. Przebieg i okoliczności zdarzenia powinny zostać opisane w odpowiednim protokole. Użytkownik zobowiązany jest do niezwłocznego przekazania informacji o zdarzeniu firmie Metkon. W przypadku stwierdzenia, że winnym zdarzania jest użytkownik lub osoba upoważniona przez niego do kierowania samochodem firma Metkon może bezzwłocznie rozwiązać umowę najmu bez względu na czas jej obowiązywania. W takim wypadku zostaje wstrzymany zwrot wpłaconej kaucji do czasu wyceny szkody.


Firma Metkon nie ponosi odpowiedzialności za czyny naruszające przepisy ruchu drogowego, dokonane przez osobę użytkującą wynajęty samochód. Wszystkie koszty wynikające z parkowania w niedozwolonych miejscach, przekroczenia dopuszczalnej prędkości itp. ponoszone są przez użytkownika.


Użytkownik pokrywa całkowite koszty związane z utratą samochodu w razie jego kradzieży łącznie z kluczykami oraz dokumentami. Niezwrócenie wypożyczonego samochodu w ustalonym terminie bez przekazania informacji o przyczynie będzie uznane za jego kradzież.

NASZ ADRES

ul. Armii Ludowej 7,
00-575 Warszawa

TELEFONY

+48 601-945-579


Dostarczamy samochód, przyczepę w całej Unii Europejskiej
Działamy na rynku od 1991 roku

DZIAŁAMY 24h/DOBĘ

przez 365 dni w roku

Dostarczamy samochód, przyczepę w całej Unii Europejskiej Działamy na rynku od 1991 roku
Nasza strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.   
ZGODA